Namioty, czyli centrum wydarzeń na Górze Tabor

Namiot Spotkania: spotkania, rozmowy, koncerty

Ważne miejsce na Górze Tabor ma doświadczenie spotkania. Takich spotkań jest wiele. Niektóre bardzo proste, gdzieś w drodze, przy okazji. Ale są i te ważne i poważne. Jest spowiedź - spotkanie z Chrystusem. Długie rozmowy ze sobą, z innymi...

Wspólnota jaką tworzymy - choć nie jest łatwo ją stworzyć przez tych zaledwie kilka chwil - daje wiarę w siebie - bo są inni, którzy myślą podobnie jak ja, chcą życia według tych samych wartości i zasad, patrzą w tę samą stronę. Wyrazem naszych więzi są koncerty - duża scena w porcie - oraz Taborowe Świętowanie

Namiot Słowa: konferencje, spotkania w grupach, warsztaty

Jak prawdziwie żyć? Jak odkrywać to, co w życiu jest najważniejsze? Jak dostrzegać to, co wokół nas najpiękniejsze? Właśnie dlatego gromadzimy się z młodzieżą na wspólnej katechezie, a później w małych grupach podejmujemy dalej te tematy.

Nie chcąc poprzestać tylko na rozmowach, przekładamy to na konkret. Temu służą warsztaty: muzyczne, dziennikarskie, fotograficzne, taneczne i inne. Prowadzone przez doświadczonych ludzi przynoszą konkretne umiejętności.

Namiot Uwielbienia: Msza św., Muzyczne Uwielbienie, Droga Światła

To coś więcej niż tylko muzyka. We wspaniałej scenerii, w nocy, na brzegu morza doświadczamy piękna, które przynosi uwielbienie. Doświadczamy modlącej się wspólnoty. Msza św. sprawowana w takiej atmosferze jest naszym spotkaniem z Przemienionym Chrystusem.

W nocy idziemy Drogą Światła. W blasku płonących pochodni i świec plażą idziemy z Władysławowa do Chłapowa. Na brzegu morza sprawujemy Eucharystię. Doświadczenie przemiany dokonuje się najpełniej w obecności Chrystusa. W piątek i sobotę jest nieustanna adoracja Najświętszego Sakramentu w Namiocie Uwielbienia, nad brzegiem morza w Chłapowie. Wtedy też trwa spowiedź.

Uwaga! Zostało tylko...

Czekamy na Ciebie na Górze Tabor! Nie zwlekaj, zapisz się online już teraz!
Zapisz się na Górę Tabor